Zaznacz stronę

Kontakt

Adres

Narwik 12
01-471 Warszawa

Telefon

692 921 567

Zadaj nam pytanie

Zgoda RODO

Najczęściej zadawane pytania

Jaki materiał na taras wybrać?

Wybór drewna to kwestia bardzo indywidualna i nie chodzi tu o kwestie gustu. Zależy to przede wszystkim od 3 czynników: tarasu, budżetu oraz chęci.

Warto zastanowić się: jakie warunki panują w naszym ogrodzie? Znaczenie mają tu przede wszystkim takie czynniki jak: duża wilgotność, cień oraz ekspozycja na słońce. Co do budżetu, na pewno nie należy oszczędzać na legarach czy montażu. A propos chęci, warto sobie zadać pytanie: czy będzie nam się chciało o ten taras dbać? Jeśli nie, to rozwiązaniem może być drewno kompozyt lub termowane, bo nie wymagają regularnej konserwacji, dostępnych mamy mnóstwo gatunków drewna, w tym egzotycznych.

Czy taras „na gruncie” koniecznie musi mieć fundament?

To zależy, przede wszystkim od: struktury podłoża, jego rodzaju, konstrukcji tarasu, jego rozmiarów i oczywiście samego projektu, który wszystkie powyższe powinien uwzględniać. Oczywiście istnieje możliwość postawienia tarasu na bloczkach betonowych, które leżą swobodnie na gruncie natomiast jest to zależne od paru czynników, których ignorancja może kosztować nas po prostu zapadnięcie się tarasu po paru miesiącach. Nie można oceniać struktury gleby na „oko”. Osadzenie tarasu na gruncie nie jest proste. Zostaw tą pracę prawdziwym fachowcom z wieloletnim doświadczeniem – nam.

Ile trwa budowa tarasu z drewna?

Nasz zespół jest w stanie zrobić taras nawet w 1 dzień! Mimo wszystko stawiamy na jakość, a nie na ilość. Największa część pracy to przygotowanie porządnej konstrukcji i osadzenie jej w gruncie. Jest to etap, który najbardziej wpływa na „żywotność” naszego tarasu. Dla tarasów budowanych na gruncie potrzebujemy do 3 dni. Co się tyczy tarasów podniesionych, potrzebnych będzie do 10 dni, ponieważ beton w fundamentach musi się związać.

Jak czyścić taras w sezonie?

Najlepszym rozwiązaniem jest tu po prostu szczotka ryżowa + woda, bez żadnych dodatków. Deski należy czyścić wzdłuż słojów, by zapobiegać powstawaniu rys poprzecznych. Pamiętaj, że każdy zabieg szorowania usuwa jakąś część warstwy ochronnej! Zbyt często lub zbyt mocno w tym przypadku może oznaczać malowanie. Nie dodawaj do wody żadnych środków, a przede wszystkim żadnych odtłuszczaczy, gdyż tłuszcz w naturalny sposób chroni deski przed wodą. Te same zasady tyczą się czyszczenia tarasu kompozytowego z tą różnicą, że chemikalia mogą mieć wpływ na barwę, pięknej większości z nich.